تبلیغات
دفاع مقدس

دفاع مقدس
اگر امام تنها نماند اسلام هم پیروز خواهد شد،و ما اهل كوفه نیستیم كه امام را تنها بگذاریم (شهید آوینی)
قالب وبلاگ
تاریخ شهادت: غروب ۶۶/۲/۱۸
محل شهادت: منطقه عملیاتی والفجر ۸

سال 1341 (هجری شمسی) در شهر سوسنگرد که در منطقه ی معروف به دشت آزادگان و در استان خوزستان است به دنیا آمد .کاظم در دامن پدر و مادری مؤمن و متعهِّد که افتخار شان پیروی از مولا علی(ع) و آل علی بود, رشد کرد.
پدر و مادر کاظم نهایت سعی خود را به کار گرفتند تا او را تربیت اسلامی والهی کنند.
از کودکی به جلسات آموزش قرآن و نماز رفت تا این آموزه های نورانی جهت راهش را در بزرگی به او نشان دهد.
کودکی و نوجوانی را در زادگاهش گذراند. از نوجوانی صفات بارز کاظم پدیدار شد, اوفوق العاده منضبط و مهربان. به شدت دوستدار وعلاقمند به مؤمنین و اهل تقوا بود.
کاظم از کودکی ظلم و تبعیض حکومت پهلوی را با گوشت و پوست و استخوانش حسی کرده بود. او با اعتراضات و کارهای مختلف، انزجار خود را از آن حکومت ضد مردمی ابراز می داشت.
کاظم مثل همه ی دوستان وهمرزمانش از کودکی با مبارزه آشنا شد, آنها در سنین کودکی بودند اما کارهایی می کردند که خیلی از بزرگترها جرات فکر کردن به آنها را هم به ذهنشان راه نمی دادند. آنها با دست خالی و به تبعیت از رهبر فرزانه ی انقلاب ,حضرت امام خمینی (ره) به جنگ با حکومتی رفتند که تمام حاکمان کشورهای منطقه از او می ترسیدند, و با جانفشانی و مبارزه بی امان موفق شدند حاکم ظالم وفاسد ایران را وادار به فرار خفت بار از کشور نمایند.
با پیروزی انقلاب اسلامی کاظم هم مثل تمام مردم ایران طعم شیرین زندگی در یک جامعه ی آزاد و اسلامی را چشید.
با پیروزی انقلاب اسلامی توطئه های دشمنان داخلی وخارجی مردم ایران شروع شد ؛ بمب گذاری, ترور, خرابکاری وکشاندن 5 استان کشور به جنگ داخلی از جمله توطئه های دشمنان بود,اما وقتی آنها با تمام این تلاشها موفق به مهار انقلاب اسلامی نشدند, با هم متحد شدند و از مرزهای غربی و جنوب غربی ایران حمله همه جانبه ای را آغاز کردند.
کاظم از قبل در مورد کشور وارتش عراق مطالعاتی داشت ,او شاهد ادعاهای حاکمان عراق درحمایت ازخلق عرب وقوم عرب بود اما وقتی نظامیان بعثی حمله خونین و ناجوانمردانه ای را به خاک ایران آغاز کردند او دید ارتشی که مدعی دفاع از خلق عرب است ,چنان ظالمانه و بی رحمانه و در اوج قساوت, قلب کودک، نوجوان، پیر و جوان عرب را در خوزستان می درد که نمونه ی آن را تنها می توان درافسانه ها سراغ گرفت.
کاظم شاهد بود که چگونه سوسنگرد، بستان؛ هویزه، خرمشهرو آبادان در زیر شلاق های دشمن پر پر شدند .قدرت ظاهری ,اتحاد مستکبران عالم وقساوت دشمن هیچ ترس ودلهره ای در روحیه ی او ایجاد نکرد.کاظم با تمام توان به دفاع از ارزشهای انقلاب اسلامی و پیروی از خط سرخ ولایت علوی پرداخت.
به جبهه های جنوب رفت تا به دفاع از دستاوردهای انقلابی برخیزد که سالها تلاش ومجاهدت برای پیروزی اش انجام داده بود.
ابتدا به عنوان یک نیروی عادی وارد جنگ شد اما چیزی نگذشت که توان وشجاعت مثال زدنی او بر مشخص شد.بعد از مدتی بنا به درخواست فرماندهان او مسئولیتهایی را به عهده گرفت.
جای جای جبهه های غرب و جنوب حماسه های ماندگار این مرد بزرگ را به یاد دارند.
کاظم به دفاع مقدس به عنوان اولین ومهمترین الویت زندگی اش نگاه می کرد.او بیش از 7سال در جبهه ها حضور داشت ودر مسئولیتهای زیادی به دفاع از تمامیت ارضی ایران اسلامی وبزرگ پرداخت.
سر انجام در منطقه عملیاتی والفجر 8 ودر غروب هجدهم اسفند 1366 به آرزوی دیرینه اش رسید .اودرآن زمان فرمانده آموزش نظامی تیپ62خیبربود.
کاظم در وصیت نامه اش نوشته:
برای هر دردی از تربت شهید درمان بگیرید، وقتی که یک نفر مرد, تربت شهید را با کافور همراه کنید و او را در قبر دفن کنید.
...ما نمی گذاریم خون عزیزان شهید در سینه تاریخ بخشکد.

[ دوشنبه 18 اردیبهشت 1391 ] [ 12:47 ق.ظ ] [ عالی پور هفشجانی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

دانشجوی دانشکده کشاورزی - دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر
شماره دانشجویی: 880266248
نام درس: آشنایی با مبانی دفاع مقدس
نام استاد: جناب آقای فضل الله صرامی
سکشن: یکشنبه ساعت 8 تا 10

"این وبلاگ در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگه داشتن یاد شهیدان ایجاد شده است"
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :


ساخت فلش مدیا پلیر
ایران رمان